Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Uçuk Tedavisi Uçuk Nasıl Geçer

Uçuk Tedavisi Uçuk Nasıl Geçer

bilgin bilgin -
1329 0
Uçuk Tedavisi Uçuk Nasıl Geçer

Uçuk tedavisi uçuk nasıl geçer; Uçuk hastalığına virüsler yol açmaktadır. Tip1 ve Tip2 olmak üzere iki tür uçuk virüsü bulunmaktadır.
Tip1: genel olarak ağız ve çevresinde uçuklamaya yol açsa da genital bölgeyi de etkileyebilir. İlk uçuklamadan sonra tekrar etme olasılığı düşüktür.
Tip2: yalnızca genital bölgeyi etkiler.

Uçuk Tedavisi Uçuk Nasıl Geçer

Bu virüsler genelde kendilerini dudakta uçuk, ağızda uçuk veya genital bölgede uçuk şeklinde gösterirler. Hafif şişme ve yanma gözlemlenir. İlk uçuklamalarda genel bir rahatsızlık hali ve idararda yanma görülebilir. Tine de ağız bölgesi uçuklarında olduğu gibi uçuklama öncesi karıncalanma ve kaşıntı hissedebilirsiniz.

Uçuk Tedavisi: Uçuk için bir tedavi yoktur. Hayatınızda bir kere virüs bulaştığında tüm ömrünüz boyunca virüsü taşırsınız. İlk uçuklamalarda anti-viral ilaç verilebilir. Çoğu kişide ilk uçuklama sonrası gelen uçuklamalar daha hafif ve kısa dönemli olur. Nadiren görülen uzun süreli ve ağrılı uçuklamalarda anti-viral ilaçlar kullanılmalıdır. İsteğe bağlı olarak daha hızlı iyileşmek için uçuk kremi de kullanılabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir