Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

bilgin bilgin -
1311 0
Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi nasıl yapılır; Saç dökülmesi günümüzde hemen her erkeğin kabuslarından biridir. Yaşlanma, hormonal bir takım değişiklikler ve ailesel yatkınlık gibi pek çok faktör kellik ya da saç dökülmesine neden olabilir. Bunların dışında yaşanan bir kaza veya yanma sonucunda da saçlarımızı kaybetmiş olabiliriz. Ama korkmayın, saç ekimi günümüzde ileri teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanıyor. Örneği yanık veya travma sonrası meydana gelen saç kaybı için cerrahi girişim rekonstrüktif amaç taşıdığından ötürü masraflar sağlık sigortası tarafından karşılanabiliyor. Böyle durumlarda saç ekim merkezlerinden ziyade hastanelere başvurmakta fayda var.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ektirmeye başlamadan önce iyi bir araştırma süreci geçirmeniz tavsiye edilir. Çünkü pek çok saç ekimi yöntemi var. Sizin için uygun yöntemi bulmak faydanıza olacaktır. FUE, Saç Nakli, FUT en yaygın ve en çok başvurulan saç ekimi yöntemleridir. Bu yöntemlerde erkeklerde veya kadınlarda kullanılabilir. Saç dökülmesi erkeklerde 20-25 yaş sonrasında görülür. Bayanlarda ise genelde 35 ve 40 yaşları arasında gözlemlenir.

FUE Saç Ekim Yöntemi:

Ekim yapılacak olan saçların ense bölgesinden tekli, ikili veya daha fazla kıl kökü içeren deri adacıkları şeklinde alınması yöntemidir. İngilizce “Follikül Unit Extractionun”in kısaltmasıdır. Alınan deriler çok küçük olduğundan kısa sürede kendiliğinden iyileşir, ense bölgesine herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez. Alınan bu deri adacıkları saç ekimi yapılacak bölgede açılan küçük yuvalara yerleştirilerek saç ekimi gerçekleştirilir.

FUT Saç Ekim Yöntemi

Bir diğer yaygın saç ekim tekniği ise FUT’tur. Fue’ye göre daha pahalıdır ancak iki kata kadar daha kısa sürede sonuca ulaşılabilen bir operasyondur. FUT yönteminde bir seansta FUE yönteminde ekilebilen saç teli adetinden iki katı ekilebilir. FUT yönteminin daha az tercih edilmesinde şüphesiz en önemli etken saçın büyük bir bölümünün traş edilerek yapılıyor olmasıdır. FUE’e de durum daha farklıdır ekim yapılacak bölgeye doğrudan müdahale şansı yüksektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir