Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Alışveriş
  4. »
  5. Newton ankastre set servis numarası

Newton ankastre set servis numarası

bilgin bilgin -
11 0

Bu makalemde Newton ankastre Set servis numarası nedir merak edenler için bilgi vereceğim. Eğer Newton ankastre set servis numarasını arıyorsanız muhtemelen ürünü A101’den satıl almışsınızdır.

Bizler beyaz eşya ve elektronik eşya satın alırken satın alacağımız markanın aynı zamanda yaygın teknik servisi de olacağı varsayımında bulunuruz. Çünkü çoğunlukla öyledir.

Mesela, Vestel, Arçelik, Beko, Bosch, Profilo vs bunların hepsinin servisleri vardır. Kullanma kılavuzunun içinden servis telefon numaraları çıkar. Bir arıza veya sorun olduğu vakit bu servis numaralarından istifade ederiz.

Fakat bu durumun istisnaları da vardır. Newton örneğinde olduğu gibi. Newton ismiyle değişik firmalar ve markalar olsa da sizler Newton marka ankastre firmasının servis numarasını arıyorsunuz değil mi ?

Newton ankastre set servis numarası

Newton ankastre markasının ülkemizde bir servis ağı yok. A101’den ürün satın aldıktan sonra böyle bir sürprizle karşılaşmayı ummuyordunuz değil mi ?

Peki kurulumu kime yaptıracaksınız veya cihaz arıza yaparsa kime başvuracaksınız, yedek parçası lazım olursa nereden alacaksınız ?

Newton ankastre kurulum

Newton ankastre kurulum için ürünü satın aldığınız A101’in müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Gerçi servis listesi ürün kolisinin içinde oluyor. Servis listesinden size en yakın olanın telefonunu arayarak kurulumu yaptırabilirsiniz.

Diyelim ki ürün kolisinden servis listesi çıkmadı veya gözünüze çarpmadı. Bu takdirde A101 müşteri hizmetlerini arıyorsunuz size mail yoluyla bir servis listesi ileteceklerdir.

A101 müşteri hizmetleri genellikle yoğundur. Eğer A101 müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi hattan atarsa veya meşgul çalarsa vazgeçmeyin yine arayın. Israrla ararsanız bir süre sonra A101 müşteri hizmetlerinin bant kaydına ulaşabilirsiniz.

A101 müşteri hizmetlerini aramadan önce telefonunuzda bolca dakikanız, şarjınız, harcayacak yarım saat-bir saat zamanınız olduğundan emin olmalısınız. Sizi uzun süre bekletecekleri için sabrınız da bol olmalıdır.

Azimle A101 müşteri hizmetlerini ararsanız ve sizde bir derviş sabrı var ise A101 müşteri hizmetleri numarasından karşınıza biri çıkacaktır. Zannedersem A101 ya çok az çağrı merkezi çalışanı çalıştırıyor veya aşırı şikayet var. Ben bu kadar yoğun ve ulaşılması zor müşteri hizmetleri görmedim. Bankaların ve telefon operatörlerin müşteri hizmetlerine bile daha kısa sürede ulaşılmaktadır.

A101 müşteri hizmetleri personeline ulaştığınızda derdini anlatırsanız sizin talebinizi Çözüm Merkezi diye bir yere ileteceğini söyleyecektir. Merak etmeyin iletecektir ama A101’den size basit bir servis listesi iletilmesi birkaç gün sürer.

Mailiniz kontrol etmeyi unutmayın, bir haftaya kadar  mailinize bir servis numarası listesi iletilecektir. Bu servis listesi Newton servis listesi değildir. Önceden belirttiğim gibi Newton ankastre markasının bir servis ağı yoktur. Size iletilecek servis numarası listesi A101 firmasının anlaşmalı olduğu ve A101’in işlerini yapan ne kadar profesyonel olduğu belli olmayan kişilerin telefon numaralarıdır.

Peki ya arıza olursa diye sorarsanız, süreç yine aynı şekilde işleyecektir. Newton ürünlerinin 2 yıl garantisi vardır ve bu süre içinde ürün bozulursa A101 müşteri hizmetleri numarasını arayarak yardım isteyebilirsiniz. Kurulum bedavadır ama garanti süresi devam ederken ürün bozulursa “kullanıcı hatası” denilerek sizden ücret istenir, haberiniz olsun.

Konumuza devam edersek;

A101’in size mail ile ilettiği telefon numaralarını arayınca aradığınız kişi boş bir zamanında Newton ankastre ürününü kurmaya gelir. Bu süre birkaç gün de olabilir bir iki hafta da olabilir. Daha uzun da olabilir. 40 gün geçti gelen yok diye şikayet edenler bile var.

Newton Ankastre Set hangi markanın yan ürünü

A101 Çin’de veya başka uzak doğu ülkelerinde imal ettirdiği ankastre ürünlerini online mağazasında Newton markasıyla satıyor. Tıpkı Birşah süt veya Ahir peynir gibi Newton Ankastre de A101’in kendi markasıdır.

A101’in servis ağı olmadığı için bazı tamir elemanlarıyla anlaşmış, bunlara kurulum yaptırıyor.

Newton ankastre müşteri hizmetleri

Newton ankastre müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Newton ankastre müşteri hizmetlerine ulaşmak için A101’in müşteri hizmetlerini yani 0850 808 2101 telefon numarasını aramanız gerekmektedir.

Newton Ankastre Set yorumlar

Piyasadaki iyi, kaliteli ankastre setler 19-20 bin TL civarına satılmaktadır. Kalitesi düşük ürünler ise 7-8 bin TL fiyatlardan başlamaktadır.

Newton Ankastre Set ise A101’de 5000 TL’ye satılmaktadır. Acaba bu üründen nasıl bir kalite beklemelisiniz ?

Newton Ankastre Set, kullanabileceğiniz işe yarayan bir ürün değildir. Bu ürünü kullanmak için değil de boşluk doldurmak için kullanabilirsiniz. Örneğin yapısız bir ev satın aldınız ve içini ucuza yaptırıp kiraya vermek veya satmak istiyorsunuz.

Görsel olarak mutfak boş kalmasın diye bu ürünü taktırabilirsiniz. Evin hem satın alma fiyatına, hem de kiralama fiyatına mutfaktaki ankastre set etki etmektedir. Eğer kendiniz kullanacaksanız tavsiye etmem.

Bu ürünü müteahhit kapılarına da benzetebilirsiniz. Müteahhidin taktığı kapılar bir işe yaramaz da evi satın alan kişi yeniden kapı taktırır ya, işte öyle bir şey.

Paranızı böyle şeylere harcamayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir