Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Mide Ağrısı

Mide Ağrısı

bilgin bilgin -
1314 0
Mide Ağrısı

Mide ağrısı veya mide yanması çok sık görülen bir vakadır. Genelde strese bağlı olarak ortaya çıkar. Stres, heyecan gibi psikolojik etmenler zemin hazırlar. Mide ağrısı tedavisi ortalama olarak 1 hafta içerisinde etkilerini göstermiş olması gerekir. 1 haftadan uzun süren mide ağrıları için uzman hekim kontrolüne başvurmakta fayda var.

Mide Ağrısı Tedavi Yöntemleri

Ciddi olmayan mide ağrıları için evde hazırlayacağınız bazı bitkisel yöntemler ile mide ağrıları tedavisini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Bal ve Tarçın Karışımı: Daha pek çok devası olduğu bilinen bal ve tarçın karışımı mide ağrılarını geçirme de kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle mide ülserine karşı çok faydalıdır.

Damla Sakızlı Bitkisel Macun: Yüzlerce yıldır mide tedavisinde kullanılan bir başka alternatif tedavi yöntemi ise damla sakızlı macundur. Bu macunun avantajı tüm aktarlarda kolayca bulunabiliyor olmasıdır.

Mide Ağrısını Geçirmede Yoğurt’un Faydaları;
Yoğurdun mide ağrılarını geçirme üzerindeki etkileri uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor. Bağırsakların çalışmasına yardımcı olan yoğurt, sindirim sisteminizin daha etkili bir biçimde çalışmasına da yardım ediyor. Mide ağrıma sürecinde kahve içmekten de uzak durmak gerekiyor. Kahve midenin en büyük düşmanlarından biridir. Tedavinin etkili olabilmesi için kahveden uzak durmakta fayda var.

Bu yöntemler dışında mide ağrılarını geçirmek için Papatya Çayı ve Nane de kullanılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir