Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kemik Erimesi Tedavisi

Kemik Erimesi Tedavisi

bilgin bilgin -
1308 0
Kemik Erimesi Tedavisi

Kemik erimesi tedavisi; Kemik erimesi öncelikle belirli bir dönemden sonra bayanları etkileyen bir rahatsızlıktır. Belli bir yaştan sonra çoğunlukla kemikler güçsüzleşir, erir ve güç kaybına neden olur. Bu nedenle bu hastalığa yakalanan kişilerin düşmesi kırıklara yol açabileceğinden çok tehlikelidir.

Kemik Erimesi Sebepleri:

Kemik erimesine kadınlarda erkeklerden daha çok rastlanır. Çünkü kadınların yapısı buna daha müsaittir. Menopoz döneminde azalan östrojen hormonu kemik erimesine sebep olur. Kemik erimesinin oluşumunda genetik faktörler, hareketsizlik, alkol alınması(alkol kemik yapan hücrelere zararlıdır), kalsiyum ve D vitamini eksikliği, sigara içilmesi kemik erimesi rahatsızlığını tetikler. Kemik erimesinde düzenli egzersiz çok önemlidir. Hareket etmek, düzenli spor yapmak kemik yoğunluğunu artırmaya yardımcı olarak, kemik erimesini geciktirici etki yapar. Ayrıca bitkisel tedaviler de iyileşme sürecine yardımcı olabilir.

Kemik Erimesi Tedavisi

-40 adet limon
-20 diş sarımsak
-10 adet yumurtanın kabuğu
-1-2çorba kaşığı toz zencefil
-1 avuç kaparı bitkisi (kanınızda bir rahatsızlık varsa bu bitkiyi kullanmayınız)
Limonların suyunu sıkıp, cam bir kavanoza koyun. Suyunu sıkıp cam bir kavanoza koyduğunuz limonların içine, dövülmüş sarımsakları ilave edin. Toz zencefili de ekledikten sonra, suda bekletip tuzundan ayırdığınız kapariyi robottan geçirip ekleyin. Yumurta kabuklarını da öğütüp karışıma ekleyin. Hazırlamış olduğunuz boza kıvamındaki karışımı 1 hafta buzdolabında beklettikten sonra, hergün, kahvaltıdan sonra 1 fincan için.

-Kemik erimesi rahatsızlığı olanların brokoliyi ya kür şekline getirip veya haftada en az 3 defa tüketmesi gerekmektedir. Çünkü brokoli kalsiyum bakımından çok zengindir. Çok az suda 5 dakika haşlayıp suyu da içilebilir.

-Bir litre kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoli atıp kısık ateşte en çok 4-5 dakika kadar kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzüp ayırın. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karına içilir. Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika su haricinde hiçbir şey yiyip içmeyiniz.

Bir çorba kaşığı dövülmüş çam sakızı, 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu, 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otunu karıştırılıp sabah akşam yenir.

Kemik erimesi tedavisi yazımız kesinlikle doktor yerini tutmaz. Mutlaka bir doktora başvurun ve doktor kontrolünde olun.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir