Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finans
  4. »
  5. İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

bilgin bilgin -
1306 0
İş Yeri Açma Kredisi Veren Banka

İş yeri açma kredisi veren bankalar İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, TEB, ING Bank, QNB Finansbank, Vakıfbank olup, bir iş kurma aşamasında yeterli finansmana sahip olamayanlar için çok iyi çözümler sunmaktadırlar.

Özellikle işi yeni kurarken gerekli sermayeyi sağlamak zor olabilir. Finansman elde etmek için bu bankalardan iş kurma kredisi alabilirsiniz.

İş kurma kredisi veren birçok banka vardır ve bu kredilerin vade ve koşulları önemli ölçüde değişebilir. Bazı bankalar kişisel varlık veya gayrimenkul gibi teminat talep edebilirken, diğerleri istemeyebilir. İş kurma kredilerindeki faiz oranları, borç verene ve borçlunun kredi puanına ve mali geçmişine bağlı olarak da değişebilir.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İş Bankası

İş Bankası, İşyeri Kredisi ve Ticari Kredi ürünleri ile bireylere işyeri açma kredisi sunan özel bir bankadır.

İşyeri Kredisi; dükkan, fabrika, ofis, derslik gibi yeni bir iş kurmak isteyenlerin gayrimenkul ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir kredidir.

24 aya varan vade ve aylık veya esnek ödeme seçenekleri ile teminat altına alınan gayrimenkulün ekspertiz değerinin maksimum %75’i oranında kullanılabilmektedir.

İş Mobil ve İnternet Şubesi’nden başvurulabilen Ticari Kredi, 24 ay vade ile 100.000 TL’ye kadar kullanılabiliyor.

Ziraat Bankası

İş yeri açma kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Bireysel İşyeri Kredisi ve ortak İşyeri Finansmanı ürünleri ile işyeri açma kredisi sunmaktadır.

Bireysel İşletme Kredisi, bir işletmeye yatırım yapmak isteyen kişilere verilen, vadesi 120 aya kadar olan ve ekspertiz değerinin %75’ine kadar olan kredi tutarıdır.

Satın alınan gayrimenkulün teminat olarak ipotek ettirilmesi zorunludur. Ortak İşyeri Finansmanı kredisi, en az 2, en fazla 5 kişilik bir grup tarafından yapılan iş yeri alımları için kullandırılan kredidir.

Halkbank

Halkbank, kamu bankası kredisi ürünü ile kaybolmaya yüz tutmuş meslekler, yüksek lisans ile kurulan işletmeler ve genç girişimciler olmak üzere üç farklı gruba işyeri açma kredisi sunmaktadır.

Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere verilen krediler, el dokumacılığı, sedef kakmacılık, yorgancılık, çinicilik ve çömlekçilik gibi sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere veriliyor.

Ustalık belgesi ile kurulan işletmelere yönelik krediler, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olup, alanında son 1 yıl içinde ustalık belgesi ile iş yeri kurmuş olanlar içindir.

Genç girişimcilere yönelik krediler, KOSGEB eğitimlerini tamamlamış ve projesi onaylanan 30 yaşını doldurmamış kişilere yöneliktir.

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) İş yeri açma kredisi veren bankalar arasında olup; esnaf ve girişimcilere Taksitli Ticari Kredi, İhracat Kredisi, İşyeri Destek Kredisi ve İşyeri Yenileme Kredisi gibi çeşitli iş yeri açma kredileri sunmaktadır.

TEB ayrıca KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı esnafa güncel işletme bilgileri ve KOSGEB beyannameleri ile KOBİ Destek Kredisi imkanı sunmaktadır.

ING Bank

ING Bank, ING KOBİ Hızlı Kredi ürünü ile küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) iş kurma kredisi sunmaktadır.

100.000 TL’ye kadar online ya da ING mobil uygulaması üzerinden başvuru yapılabilen bu krediye %1,65’ten başlayan faiz oranları dahildir.

ING KOBİ Hızlı Kredi’den yararlanabilmek için başvuru sahiplerinin vergi levhasına sahip olmaları ve ING müşterisi olmaları gerekmemektedir.

QNB Finansbank

QNB Finansbank, KOBİ İhtiyaç Kredisi, KGF Kredileri, KOBİ’lere Online Kredi ve 120 Ay Mortgage Garantili Taksitli Kredi olmak üzere dört farklı ürünle KOBİ Destek Kredileri sunmaktadır.

KOBİ İhtiyaç Kredisi, QNB Finansbank’ın internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden başvurulabilen, 36 aya varan vade, 3 ay ödemesiz ve uygun faiz oranlarıyla sunulan bir kredidir.

Vakıfbank

Vakıfbank, Bireysel İşyeri Kredisi ürünü ile bireylere işyeri açma kredisi sunmaktadır. Bu kredi, dükkan, muayenehane veya ofis gibi bir işletme için gayrimenkul satın almak isteyen kişiler içindir.

Bu krediden yararlanabilmek için başvuru sahiplerinin kredi notunun ve ödeme geçmişinin iyi olması ayrıca hayat sigortası poliçesinin de olması gerekmektedir. Kredi tutarı, gayrimenkulün ekspertiz raporu ile belirlenen ekspertiz değerinin %75’i kadar olup, ticari paket sigortası sağlanmaktadır.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar
İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Sonuç

İş yeri açma kredisi veren bankalar verdiği krediler ile yeni bir iş kurmak isteyen bireyler veya şirketler için finansal ürünler sunmuş olurlar. Bu ürünler, envanter satın almak, ticari bir yerin kirasını ödemek ve işçi kiralamak gibi çok çeşitli harcamaları karşılamak için kullanılabilirler.

Hevesli girişimcilerin seçeneklerini dikkatle gözden geçirmeleri, ihtiyaçlarını ve hedeflerini tam anlamıyla  karşılayan bir bankayı seçmeleri önemlidir.

Girişimci adayları da mevcut seçenekleri dikkatlice araştırıp karşılaştırarak ihtiyaçlarını karşılayan ve iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak doğru krediyi bulabilirler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir