Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finans
  4. »
  5. Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

bilgin bilgin -
1304 0
Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar Hangileri

Hoş geldin faizi veren bankalar bünyesinde hesap açarak, ciddi oranda kazanç elde ebebilirsiniz. Bu bankalar; Vakıfbank, Garanti BBVA, ING Bank, Fibabanka, Alternatifbank, Akbank, DenizBank, OdeaBank şeklinde sıralayabiliriz.

Bir karar vermeden önce, karşılama faiz oranlarını ve bankaların diğer özelliklerini karşılaştırmak iyi bir fikirdir.

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar Hangileri

Vakıfbank

VakıfBank Faiz Tanı Kampanyası hesabı, kısa süreliğine avantajlı faiz oranları sunan vadeli bir mevduat hesabıdır.

Türk Lirası, ABD Doları ve Euro cinsinden sunulan hesap, TL için 32-105 gün, USD/EUR için 32-370 gün vadeye sahiptir.

Kampanyadan yararlanabilmek için hesap açılışından itibaren 15 gün içerisinde vadeli mevduatınızın olmaması gerekmektedir.

Birden fazla hesap açabilir ve hesabın ortak hesap olmasını seçebilirsiniz. Vadesinden önce hesaptan para çekebilir veya hesabı kapatabilirsiniz, kalan paranızın vadesi etkilenmeyecektir.

Vade sonunda İnternet/VakıfBank Mobil hesabınıza da para yatırabilirsiniz. Hesap dönem sonunda güncel Meet Faiz Kampanyası faiz oranları ile yenilenecektir.

Vade sonunda hesabınızdaki faizin vadesiz hesabınıza aktarılmasını veya yenilenen hesapla birlikte faizin anaparaya eklenmesini seçebilirsiniz.

Garanti BBVA

Hoş geldin faizi veren bankalar arasında Garanti BBVA Bankası son bir ayda vadeli hesabı olmayan yeni müşterilere avantajlı faiz oranıyla e-Vadeli Mevduat Hesabı açma fırsatı sunuyor.

Hesap Türk Lirası, ABD Doları ve Euro olmak üzere birden fazla para biriminde kullanılabilir ve diğer hesaplar için minimum açılış tutarı 1.000 TL, 1.000 USD, 1000 Euro, 1000 GBP, 10.000 JPY veya 1.000 dövizdir.

Teklif edilen faiz oranı brüt olup, Garanti BBVA Cep’ten, internetten veya şubeden hesap açılabilmektedir.

Hesap, standart e-Vadeli mevduat hesaplarından daha yüksek faiz getirir ve açıldığı andan itibaren faiz kazanmaya başlar. Hesap esnektir, kalan bakiyeyi veya faiz oranını etkilemeden kısmi para çekme işlemlerine izin verir.

Uzun vadeli mevduat hesaplarında stopaj uygulanmaktadır. Vade sonunda hesap aynı vade ve cari faiz ile yenilenebilir, sadece anapara yenilenip seçilen hesaba faiz aktarılabilir.

Seçilen hesaba belirli bir miktar aktarılabilir, kalan tutar yenilenebilir, hesap kapatılabilir ve anapara ve faiz seçilen bir hesaba aktarılabilir. Vadeli Mevduat Talimatı özelliği ile vadesiz mevduat hesabından vade tarihinde otomatik olarak vadeli mevduat hesabına para transferi yapılabilmektedir.

ING Bank

INGbank e-Turuncu Hesap, yalnızca ATM, ING İnternet Şubesi, ing.com.tr, ING Cep, Telefon Bankacılığı gibi dijital kanallardan açılan bir tasarruf hesabıdır.

Bu hesap, hesap açıldıktan sonraki ilk 90 gün boyunca piyasa koşullarına göre günlük olarak güncellenen Hoş Geldin Faizi oranı ile birikimlerinizden faiz kazanmanızı sağlar. Bu süreden sonra faiz oranı günlük olarak açıklanan oranlar üzerinden belirlenir.

e-Turuncu Hesap, çeşitli özelliklere sahiptir:

  • Hesap açmak için alt limit gerekmez
  • Belirli koşullara bağlı olarak ekstra faiz kazanma imkanı
  • ATM’lerden para çekme ve yatırma yeteneği
  • Turuncu Ekstra ile ayda en az 1.250 TL harcayarak daha yüksek faiz oranları kazanma seçeneği
  • Hafta içi saat 17:00’den önce yatırılan mevduatlara faiz tahakkuk etmeye başlayan yıllık basit brüt faiz oranları

Hoş geldin Faizi ve Tercihli Faiz oranları 2.000.000 TL, 250.000 USD, 250.000 EUR, 4.500 Gram Altın ve 250.000 GBP’ye kadar olan bakiyeler için geçerlidir. Bakiyeniz bu tutarı aşarsa, aşıma daha düşük bir faiz oranı uygulanacaktır.

Diğer bankalardan döviz transferleri için INGBTRIS SWIFT kodunu kullanmanız gerekmektedir.

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar
Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Fibabanka

Hoş geldin faizi veren bankalar arasında Fibabank’ın Kiraz Hesabı, TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU), Gümüş (XAG) gibi farklı para birimlerindeki mevduatlarınıza faiz kazandıran bir tasarruf hesabıdır. Hesap, yeni müşteriler için piyasa koşullarına göre günlük olarak güncellenen bir Hoş Geldin Faizi oranı sunmaktadır.

Kiraz Hesap’ta birikimleriniz vadeli mevduat olarak değerlenir ve bu tür hesaplardan hızlı bir şekilde bankacılık işlemleri yapmaya devam edebilirsiniz. Kiraz Hesap açmak için minimum para yatırma şartı yoktur ve biriktirdiğiniz parayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Alternatifbank

Alternatifbank’ın VOV Hesabı, yeni müşteriler için Hoş Geldin Faiz oranı sunar. Hesap, Pazartesi günleri “Sendromsuz Pazartesi” oranı olarak bilinen %27 gibi yüksek bir faiz oranı ve haftanın geri kalan günleri için %25’lik sürekli bir oran sunmaktadır.

VOV Hesap açarak bu yüksek faiz oranlarından faydalanabilir ve birikimlerinizden daha fazla kazanabilirsiniz.

Akbank

Akbank Hoş Geldin Faizi kampanyası, yeni müşterilere %27,00 gibi yüksek vadeli mevduat faizi kazandıran bir kampanyadır. Bu kampanyadan yararlanmak için Akbank’ın İnternet ve Mobil kanallarından 40 gün vadeli 10.000.000 TL’ye kadar vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz.

Ayrıca, vadesi 1 yıldan uzun vadeli mevduat hesabı açarsanız, elde ettiğiniz faiz üzerinden %0 stopaj alabilirsiniz. 181-365 gün vadeli hesaplar için stopaj vergisi de %0 olacaktır.

Akbank’ın İnternet ve Mobil kanallarından vadeli mevduat hesabı açarak, birikimlerinizi internet bankacılığının rahatlığıyla yönetebilir, yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı, piyasa ve faiz oranlarındaki dalgalanmalardan etkilenmeden birikimlerinizi daha fazla değerlendirmeniz için tasarlanmıştır.

DenizBank

DenizBank Hoş Geldin Faiz Kampanyası, Mobil Deniz veya İnternet Bankacılığı’ndan mevduat hesabı açan yeni müşterilere TL mevduatta %25,00 gibi yüksek faiz oranı sağlayan bir kampanyadır. Bu kampanya 30-180 gün arası vadeler için geçerlidir ve 5.000 – 2.000.000 TL arasındaki bakiyeler için geçerlidir.

Yararlanabilmek için Deniz Bank’ta açık TL/USD/EUR veya Altın mevduat hesabınızın bulunmaması ve son 6 ay içerisinde bu kampanyaya katılmamış olmanız gerekmektedir. Kampanyadan sadece Mobil Deniz, İnternet Bankacılığı veya Deniz Bank şubelerinden mevduat hesabı açan müşteriler yararlanabilir.

OdeaBank

OdeaBank’ın Oksijen Hesabı, dijital kanallardan hesap açan yeni müşterilere Hoş Geldin Faizi sunan bir birikim hesabıdır. Hoş geldin faizi veren bankalar arasında olan OdeaBank’ta Oksijen Hesabı açıldıktan sonra ilk 100 gün piyasa koşullarına göre günlük olarak güncellenen faiz oranı ile TL, USD ve EUR cinsinden birikimlerinizden faiz kazanmanızı sağlar.

Hoş geldin faizi veren bankalar yazımızı beğendiniz mi?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir