Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Diyet
 4. »
 5. Göbek Eritme

Göbek Eritme

bilgin bilgin -
1309 0
Göbek Eritme

Göbek eritme; Göbek bölgesindeki yağlanma kilo almanın habercisidir. Rejim programları ile kilo vermede başarılı olunsa bile bazen bu diyetler göbek kilolarını eritmede yeterli olamayabiliyor. Bu bölgedeki sorun için özel uygulamalar yaparak göbek probleminden kurtulabiliriz. Önerilen göbek eritici formüllerin yanında egzersiz de yapılması, sonuca kısa zamanda ulaşmamızı sağlar.

Göbek Eritmek İçin Bitkisel Yöntemler

 • Lahana yağı ile göbek bölgesine masaj yapılır. Daha sonra streç film ile bu bölge sarılır. Lahana yağının bölgesel zayıflamada oldukça etkili olduğu bilinmektedir.
 • Orta boyda bir adet kuru soğan kabuklarıyla beraber yıkanarak sirkeli su içinde yarım saat kadar bekletilir. 1 su bardağı suyun içinde bu soğan kaynatılır. Biraz ılıyan soğan suyuna isteğe göre bir parça limon sıkılarak içilir. Bu yöntem 1 hafta boyunca her gün 1 bardak içilmek suretiyle düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.
 • 1 çorba kaşığı Limon Suyu, 1 çorba kaşığı Susam Yağı, 1 çorba kaşığı Biberiye Yağı, 1 çorba kaşığı Okaliptüs karıştırılarak elde edilen yağ ile karın bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz.
Göbek Eritme Egzersizleri
Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek Eritme Egzersizleri

 • Düz bir zemine sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı bükün. Ayak tabanlarınız yere basmalı.
 • Başınızı kaldırıp bir ipe tırmanıyormuş gibi yapın.
 • Bu hareketi diğer kolunuzu yukarı uzatacak şekilde tekrar yapın. Bedeninizi kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. Sonra sırtüstü yatın ve birkaç kez derin nefes alın ve verin…
 • İki elinizle bacaklarınızı tutun ve karnınıza doğru çekin.
 • Başınızı dizlerinize doğru kaldırıp 10 a kadar sayın. Başınızı yavaşça yerine bırakın. Birkaç kez derin nefes alın…Bacaklarınızı tekrar kıvırarak fakat bu kez yere paralel olarak kaldırın. Ellerinizi başınızın arkasında bağlayın.
 • Başımızı yavaşça kaldırıp sağ ve sol ayağımızın parmak uçlarını on beş kez birer birer yere basıp çekiyoruz. Bir ayağımızı yere değdirirken diğeri başlangıç şeklinde bekleyecek. Başımızı yere koyup bacaklarımızı birleştirip yukarı çekiyoruz. Ellerimizi gerdirip yanlara açıyoruz.
 • Derin soluk alıp soluk verirken bacaklarımızı sol tarafa doğru indiriyoruz. Başımızı sağa döndürüyoruz. Derin soluk alıp başlangıç şekline geri dönüyoruz. Aynı hareketi diğer tarafa doğru beş kez yapıyoruz.
 • Bazı hareketleri düzenli şekilde yapmak sizi göbekteki yağlanmanızdan kurtaracaktır. Bunlar; mekikler, bacak çekme ve uzatmalar, asılarak bacak çekme ve uzatmalar, kalça kaldırmalar, savurmalar, yanal hareketler, bel bölgesi tutularak çizilen daireler, yüzüstü doğrularak yapılan duruşlar, tekerlek, top ya da halter yuvarlayarak uzanmalardır.

Göbek eritme ve göbek eritme egzersizleri yazımızı nasıl buldunuz?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir