Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Ford Connect yolda giderken stop ediyor ?

Ford Connect yolda giderken stop ediyor ?

bilgin bilgin -
7 0

Ford Connect yolda giderken stop ediyor, acaba nedendir diye soranlara bu sorunu yaşıyor olmanızın 5 nedenini açıklayacağım:

Kızdırma bujisi arızası

Eğer aracın kızdırma bujileri arızalıysa mazot yeterince ısıtılmıyor ve bu sebeple yanmada sorun olabilir. Kızdırma bujilerinin ucu aşındığı vakit ısıyı yakıta iletmede zorluk yaşanır ve yakıt yanmayınca da araç yolda giderken stop eder.

Ford connect aracınız var ise ve kızdırma bujisi arızalıysa en iyi kızdırma bujisi hangisi ise onu kullanın. Kızdırma bujisinin aracınıza uyumlu olması lazımdır. Aksi halde kızdırma bujisi değişiminden yeterli performans alamazsınız.

İlgili yazı: Ford Connect kızdırma lambası yanıp sönüyor, ne yapmalıyım ?

Enjektör arızası

Ford Connect aracı yolda bıraktıran yaygın sebeplerden birisi enjektör arızasıdır. Enjektörün tıkalı olması, çatlak olması, enjektörün işemesi gibi sebeplerle yakıtın püskürtülmesi sorunlu olarak gerçekleşir veya zamanlama sapar.

Eğer enjektör tıkalı ise kirli yakıttan olabilir. Eğer yakıt tankı kirli ise veya yakıt filtresi tıkalı ise enjektör değişse de sorun devam edebilir.

Yakıt filtresinin tıkanması

Yakıt filtresi tıkanırsa, yakıt akışı durur ve araç yolda iken stop edebilir. Yakıt filtresinde su birikmiş ise bunu haber vermek için ikaz lambası yanar.

Yakıt filtresinin temizliği, suyunun boşaltılması mazotlu araçlarda periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Akü kaynaklı sorunlar

Arabalarda enerji akışı durursa araba yolda stop eder. Eğer akü bağlantıları gevşemişse veya akü zayıflıyorsa, arabada elektrik kaçağı, kısa devre sigorta atması vs var ise Ford Connect yolda giderken ansızın stop eder.

Diğer sorunlar

Müneccim olmaya gerek yok. Ford Connect aracınız yolda kalıyorsa gösterge panelindeki arıza işaretleri size bir şey anlatacaktır. Motor arıza lambası yanıyorsa arıza tespit cihazına bağlatın, arızanın sebebi ne ise ortaya çıkacaktır.

İlgili yazı: Araç arıza kodları ve anlamları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir