Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finans
  4. »
  5. Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

bilgin bilgin -
1302 0
Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor

Faizsiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşları sıfır faizli krediler verirler. Bu kredi için herhangi bir faiz ödenmesi gerekmez. Bunun yerine, borçlunun yalnızca kredinin anapara tutarını geri ödemesi gerekir.

Bu krediler yeni bir ürün veya hizmetin tanıtılması veya belirli bir ödeme yönteminin kullanılmasının teşvik edilmesi gibi çeşitli nedenlerle sunulabilir. Kısa bir süre için borç para almak zorunda olan ve vade sonunda tamamen geri ödeyebilecek olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Faizsiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşları Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, ING Bank, Kuveyt Türk, Garanti Bankası, Halkbank, Fiba Banka olarak sıralandırılabilir.

Zamanında ödeme yapmak önemlidir. Zamanında ödeme yapmak kredi puanını iyileştirmeye yardımcı olabileceğinden, kredi puanlarını yükseltmek isteyenler veya yeniden yapılandırmaya çalışanlar için de yararlı olabilir.

Ama bu kredilerin her zaman mümkün olmadığını ve herkes için uygun olmayabileceğini de dikkate almak önemlidir. Faizsiz kredi çekme işlemi öncesinde iyi araştırma yapmak gerekir.

Hemen kabul etmeden, başvurmadan önce şartlarına bakmalısınız. Bankanın istediği koşullarını dikkatlice incelemelisiniz. En önemlisi de ödemeleri zamanında yapabileceğinizden emin olmalısınız.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar; Kimler Çekebilir?

Bu krediler eğitim, ev tadilatı veya sağlık harcamaları gibi kişisel kullanımlar için de çekilebilir. Ayrıca işletmeler için de uygundur.

  • Kullanılmış ya da sıfır bir araba almak için
  • Konut, daire, ev alırken
  • İşletme kurarken ya da işletme giderleri için

Gibi durumlarda çekebilirsiniz.

Faizsiz Konut (Ev) Kredisi

Ev satın almanın peşin maliyetini karşılamaya yardımcı olabileceğinden, maddi nedenlerle ev almakta zorlanan biri için iyi bir çözüm olabilir.

Bir ev satın almak için faizsiz bir kredi almayı düşünüyorsanız, geleneksel bir ipotek veya devlet destekli bir ev kredisi programı gibi diğer seçenekleri de araştırmak iyi bir fikirdir.

Ek olarak, bir ev satın alma taahhüdünde bulunmadan önce bütçenizi ve mali durumunuzu dikkatlice gözden geçirmeniz önemlidir. Mortgage ödemelerinize ek olarak, emlak vergileri, sigorta ve bakım giderleri gibi ev sahibi olmanın devam eden maliyetlerini karşılamak için yeterli gelir ve birikime sahip olduğunuzdan emin olun.

Faizsiz Kredi Avantajları Neler?

Faizsiz kredi almanın birçok avantajı vardır:

Daha düşük toplam maliyet: faiz ödemeniz gerekmediğinden toplam maliyeti daha düşüktür. Bu sayede geri ödemesi kolaydır.

Esnek geri ödeme koşulları sayesinde, daha uzun bir süre boyunca daha küçük taksitlerle geri ödemenize olanak tanır. Bu, mali durumunuzu ve bütçenizi yönetmeyi kolaylaştırabilir.

Faizsiz kredilerin bazı insanlar için iyi bir seçenek olabilse de herkes için en iyi seçenek olmayabileceğini unutmamak önemlidir.

Engelliler Faizsiz Kredi Kullanabilir mi?

Faizsiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşları engellelilere yönelik özel çözümler sunmaktadırlar.  Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Kurumu (KOSGEB) ve İş Kurumu (İşkur) kendi işini kurmak isteyen engelli bireylere destek sunmaktadır. Bu destek, bir işletme kurma ve yürütme maliyetlerini karşılamaya yardımcı olacak faizsiz kredileri içerebilir.

Bu tür bir destekten yararlanabilmek için, engelli bireylerin %40 veya daha fazla engel düzeyine sahip olduklarını gösteren bir engel raporuna sahip olmaları gerekir. Bu rapor Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenlenir ve kişinin çeşitli hak ve desteklere hak kazanıp kazanmadığını belirlemek için kullanılır.

KOSGEB ve İşkur, faizsiz kredilere ek olarak, yeni iş kuran engelli bireylere iş eğitimi, mentorluk ve kaynaklara ve ağlara erişim gibi başka türde destekler de sunabilir. Bu programlar, engelli bireylerin başarılı bir iş kurarken ve yürütürken karşılaşabilecekleri engelleri aşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bu programların özel gereksinimlerinin ve uygunluk kriterlerinin değişebileceğini unutmamak önemlidir ve size sunulan destekler ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için doğrudan KOSGEB veya İşkur ile iletişime geçmeniz iyi bir fikirdir.

Faizsiz Kredi Kaç Ay Vade ile Verilir?

Geri ödeme süresi olarak da bilinen vade sayısı veren bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Vade, geri ödeme durumunu etkileyebileceğinden dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

Faizsiz kredi veren bankalar ve finans kuruluşları genel olarak ihtiyaç kredisini 36 ay gibi daha kısa geri ödeme vadelerine sahip olabilirken, ulaşım kredisi ve konut kredisi sırasıyla 48 ay ve 240 ay gibi daha uzun geri ödeme vadelerine sahip olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir