Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Finans
 4. »
 5. En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

bilgin bilgin -
1306 0
Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En uygun taşıt kredisi veren bankalar oldukça uygu faiz oranları ile kredi verdikleri için geri ödemesi de kolay oluyor.

Araç kredilerinin uzun vadeli finansal sonuçları olabileceğinden, borç alanların bir araba kredisini kabul etmeden önce şartlarını dikkatlice düşünmeleri önemlidir. Borçlular, kredinin faiz oranını, ücretlerini ve geri ödeme koşullarını anladığından emin olmalı ve geri ödeyebilecekleri bir kredi seçmelidir.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Yapı Kredi

Yapı Kredi sıfır, ikinci el taşıtlar ve de motosikletler için de kredi vermektedir.

 • Sıfır ve 2. el taşıtlar için kredi faiz oranı %2,64 olup, 48 aya kadar vade seçeneği bulunuyor.
 • Motosiklet kredisi alacaklar için ise faiz oranı %1,99, olup vade süresi minimum 3 ay, en fazla 36 ay şeklindedir.

Diğer bankalar ile kıyaslandığında oldukça ideal oranlar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle motosiklet için kredi çekmek isteyenler için en ideal iki bankadan birisi Yapı Kredidir.

ING Bank

ING Bank sadece 0 km olan taşıtların alımında kredi vermektedir. Bunun için belirlemiş olduğu faiz oranı %2,79 olup, vade süresi en fazla 18 ay olarak seçilebilmektedir.

Eğer yüklü bir miktarda kredi alacaksanız diğer bankaları tercih edebilirsiniz çünkü diğer bazı bankalar 48 aya kadar vade süresi vermektedir.

ICBC-Turkey

ICBC-Turkey %2,25 faiz oranıyla 3 – 12 ay arasında vermektedir. Faiz oranı oldukça cazip diyebiliriz.

Fibabanka

Sıfır ya da 2. el taşıtlar için kredi alabilirsiniz. Aracın durumuna göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir. 0 km olanlar için faiz oranı %2,21 iken, 2. el olanlar için %2,16 şeklindedir. Her ikisi için de vade 3 – 12 ay şeklindedir.

Araba alacaklar için bu banka iyi bir seçim olabilir ama motosiklet alacaklar için özel bir kredi seçeneği bulunmuyor. Bu yüzden motosiklet almayı düşünenler için özel kredi veren bankalara yönelmenizi öneririm.

QNB-Finansbank

QNB-finansbank %2,97 faiz oranıyla kredi vermektedir. Diğer bankalar ile kıyasladığımızda bu oranın biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz ancak bu bankanın avantaı ise tam 48 aya kadar vade veriyor olmasıdır. İşte bu yüzden gelir durumunuza göre eğer uzun vadede ödeme yapmak size uygunsa, Finansbankı tercih edebilirsiniz.

Garanti-BBVA

Garanti-BBVA kolay kredi çekilebilen bankalardan birisi olup, özellikle de motosiklet almayı düşünenleri sevindirmektedir. Çünkü %2,29 faiz oranı ile motosiklet Kredisi vermektedir. Üstelik 12 aydan, 48 aya kadar vade tercih edebilirsiniz.

Akbank

Akbank da motosiklet için kredi veren bankalardan birisi olup, en önemli farkı ise faiz oranının son derece düşük olmasıdır. Bu sayede geri ödemesi de rahat ve kolay olmaktadır. Eğer ekonomik açıdan çok fazla zora düşmek istemezseniz bu banka sizin için iyi bir seçenek olabilir. %1,89 oranında faizle 24 aya kadar çekim yapabilirsiniz.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar
En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Uygun Taşıt Kredisi Almak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

En uygun taşıt kredisi veren bankalar hangileri öğrendikten sonra taşıt kredisi almayı düşünenlerin doğru kredi seçimi yapabilmesi için bazı ipuçları;

 • En iyi şartları ve faiz oranlarını bulmak için farklı bankaların kredi tekliflerini karşılaştırın.
 • Faiz oranı dahil bir şekilde kredinin toplam maliyetini göz önünde bulundurun. Bu maliyeti geri ödeyebileceğinizden emin olu.
 • Ödeyebileceğiniz aylık ödeme tutarını belirleyin. Belirlediğiniz tutarın sizi sarsmayacağından emin olun. Bunun için ekonomik durumunuz uygun olmalıdır.
 • İmzalamadan önce kredi sözleşmesini dikkatlice okuyun ve herhangi bir şart veya koşulu anlamadıysanız soru sorun.
 • Satıcıyla aracın fiyatını müzakere etmeyi düşünün, çünkü bu, kredi miktarını ve aracın toplam maliyetini düşürmeye yardımcı olabilir.

Taşıt (araç) kredisi, yeni veya kullanılmış bir aracın satın alınmasını finanse etmek için kullanılan bir kredi türüdür. Kredi veren banka, müşteriye aracı satın alması için gereken parayı sağlar ve borçlu, krediyi belirli bir süre boyunca, genellikle faizle geri ödemeyi kabul eder.

Taşıt kredileri motosikletler için de verilebilmektedir. Kredilerin şartları ve koşulları, borç verene ve borçlunun kredi geçmişine ve mali durumuna göre değişebilir.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar araba, motosiklet kredisi için başvuranlardan; gelirleri, işleri ve kredi geçmişleri hakkında bilgi vermelerini isteyebilir. Banka bu bilgileri, borçlunun kredibilitesini ve faiz oranı ve kredi vadesinin uzunluğu gibi kredi şartlarını belirlemek için kullanacaktır.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar başlıklı yazımızı beğendin mi? Taşıt kredisi veren bankalar yazımıza yorum yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir