Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. En İyi 10 Hobi Listesi

En İyi 10 Hobi Listesi

bilgin bilgin -
1310 0
En İyi 10 Hobi Listesi

En iyi 10 hobi listesi; Modern hayatın getirdiği monotonluktan kurtulmak için bir çoğumuz zaman geçirmek boş vakitlerini değerlendirmek için hobi arayışı içindesiniz ne yapacağınızı bilmiyorsunuz sizi anlıyoruz Sizler için küçük bir liste hazırladık.

En İyi 10 Hobi Listesi

1) Yüzme

İnsanı rahatlatan vücudunuzdaki tüm kasların çalışmasını sağlayan çok güzel ve masrafsız bir aktivite.

Yüzme
Yüzme

2) Yürüyüş

Sabah saatlerinde yapmanızı tavsiye edebileceğim bir aktivite olan yürüyüş sağlıklı yaşam içinde oldukça önemli hem sağlığını koruyup hem de hobi edinmek isteyenlere tavsiye edebiliriz.

Yürüyüş
Yürüyüş

3) Kaya Tırmanışı

Adından anlaşıldığı gibi biraz masraflı’da olsa kesinlikle yapmanız gereken bir aktivite hem temiz havanın tadını çıkarıp hem de kendinizi keşfedin Marmara bölgesinde Gebze yakınındaki, Tavşanlı Köyü’nde bulunan Ballıkayalar Kanyonu İstanbul’a yakın olan çok popüler bir tırmanış alanıdır. Bilecik’te Osmanlı ve Pelitözü, Fethiye’de Faralya ve Antalya’da Akyarlar, İzmir’de Kaynaklar, Dereköy, Belevi ve Niğde Aladağlar Bölgesi ülkemizdeki kaya tırmanışlarının en çok yapıldığı başlıca yerlerdir.

Kaya Tırmanışı
Kaya Tırmanışı

4) Fotoğrafçılık

Evinizde bulunan yarı profesyonel bir makine ile gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite olmasının yanında sizlere bu sayede gezip görme olanağı sağlayacak olan fotoğrafçılık hobisi her kare ile sizlere o anı yaşatacaktır.

Fotoğrafçılık
Fotoğrafçılık

5) Avcılık

Ne kadar canlılara zarar vermemize karşı olsam’da avcılık sporu insanın ağzında farklı bir tat bırakıyor elinizde tüfeğiniz ormanın içinde saatlerce yürümekten bahsediyorum söyleyince kulağa birazcık komik gelse’de oradaki rezillik farklı bir tat veriyormuş,

Avcılık
Avcılık

6) Drone

Son günlerde drone adı verilen dört pervaneli mini kuşları uçurmak bir hayli popüler gayet güzel ve hoş vakit geçirebileceğiniz gayet eğlenceli bir aktivite olarak değerlendirebiliriz.

Drone
Drone

7) Araba Restorasyonu

Eski araçların tamiri ve onarımı adeta meraklılarına hobiden ziyade adeta bir meslek halini alıyor.

Araba Restorasyonu
Araba Restorasyonu

8) Kent Kaşifliği

Kentsel arama insan yapımı yapılar, genellikle terk kalıntıları veya insan yapımı çevrenin değil, genellikle görülen bileşenlerin keşif olduğunu söyleyebiliriz.

Kent Kaşifliği
Kent Kaşifliği

9) Okçuluk

Okçuluk
Okçuluk

10) Binicilik

Binicilik
Binicilik

En iyi 10 hobi listesi yazımızı beğendiniz mi?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir