Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Cildi Gençleştiren Besinler

Cildi Gençleştiren Besinler

bilgin bilgin -
1306 0
Cildi Gençleştiren Besinler

Cildi gençleştiren besinler; Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar, her daim güzel, bakımlı ve genç görünen bir cilde sahip olmak isterler. Beyler de partnerlerinin böyle bir cilde sahip olmasını arzu ederler. Estetik operasyonlar dışında da bu isteğe kolayca ulaşmak mümkün. Hem de pratik ve ucuz yöntemlerle.

Cildi Gençleştiren Besinler

Cildinizin yaşlanmasını önlemek istiyorsanız, mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Çünkü yanlış beslenme biçimleri cildi çok yorar ve erken yaşlanmasına sebep olur. Beslenmenizde cilde iyi gelen, cildi gençleştiren besinler üzüm, domates, elma, kivi, muz, yaban mersini gibi sebze ve meyvelere ağırlık vermelisiniz. Bu tarzda beslenme alışkanlığınızın yanı sıra, cilde gerekli ve yeterli nemi sağlayan, yaşlanmayı önleyici ve geciktirici kremler kullanarak, cildinizin rutin bakımını da ihmal etmemelisiniz. Ancak bahsedilen bu kremlerin etkisinin de bir yere kadar olduğunu hatırlatalım.

Direkt ve yoğun güneş etkisi cildinizin yaşlanmasında en büyük etkenlerden biridir. Güneş zamanla cildin yağ yastıkçıklarını azaltır, çizgiler ve gözenekler oluşturur. Ayrıca ozon tabakasındaki delik nedeniyle UV ışınlar, cildinizde iyi ya da kötü huylu lekeler ve kabartılar oluşmasına sebep olabilir.

Cildinizin yaşlanma etkilerini azaltmak istiyorsanız, teknolojinin nimetlerinden de yararlanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda kullanılan kimyasal yüz soyma işlemleri, peeling, yüz mezoterapileri size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak çok hassas bir cilde sahipseniz, bir dermotoloğa başvurmanızı öneririz. Zira bu tür yoğun bakım işlemleri, hassas ciltlerde istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.

Cildi gençleştiren besinler yazımızı beğendiniz mi?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir