Bilgizade – Güncel Sosyal İçerik Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bitkisel Çözümlerle Cilt Kırışıklığına Son

Bitkisel Çözümlerle Cilt Kırışıklığına Son

Hoca Hoca -
1279 0

Bitkisel Çözümlerle Cilt Kırışıklığına Son

Daha gergin daha genç gösteren bir cildi kim istemez ki, yaş ilerledikçe önce göz kenarlarında başlayan daha sonra tüm yüz cildine yayılan kırışıklıklar hiç kimse için istenilebilir bir görüntü değildir. Gelişen teknoloji ve tıp artık cildinde kırışıklık ve sarkma istemeyen kişilerin sorunlarına tamamen çözüm bulmakta yüz gerdirme ameliyatları artık sıklıkla ve kolay bir şekilde ülkemizde yapılır hale gelmiştir. Yüz gerdirme de olsa ameliyat denildiğinde hiç de hoşlanmayan kişilerin varlığı da bitkisel çözümlere insanları yönlendirmektedir. Bitkisel yöntemler de sabırla uzun süre denendiğinde yapılan cilt gerdirme ameliyatları kadar etkili olabilmektedir. Peki; cilt gerdirme teknikleri ve bitkisel yöntemler nelerdir?

Yoğurt Ve Limon Maskesi

Belki de cildin en çok sevdiği besinler arasında yer alan yoğurt ve limon cilde gergin bir ton sağlamak için çok faydalı besinlerdir. Cildi besleyici etkisi uzmanlarca kanıtlanmış olan yoğurt hem harici olarak kullanıldığında hem de tüketildiğinde cilde iyi gelen etkileri bilinmektedir. Yoğurt ve limon maskesini yapmak oldukça kolaydır. Bu iki besini bir araya karıştırarak her gün düzenli olarak cilde sürerek bir saat bu şekilde yapılmış olan maske ile cilt dinlenmeye alınmalıdır. Daha sonra ılık su ile cilt yıkanır ve kurulanır. Bu kürü uygulayan kişiler üç ay sonra ciltlerinde değişim olmaya başladığını göreceklerdir.

Yumurta Maskesi

Protein açısından çok zengin olan yumurtanın insan sağlığına oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Yumurtanın yapısında bulunan cildi besleyici vitamin ve mineraller cilt kırışıklığına da iyi gelmektedir. İleriki yaşlarda bile cilt kırışıklıklarını geçirmeye yarayan bu maske sadece yumurtanın beyazından yapılmaktadır. Yumurta beyazı bir kapta karıştırılarak fırça yardımı ile cilde sürülür.

Bal Ve Esmer Şeker Maskesi

Bal ve şekerin pütürlü yapısı cilt kuruluklarına ve kırışıklıklarına iyi gelmektedir. Cildin daha nemli ve kırışıklı bölgesine esmer şeker ve bal karışımı yapılarak bir fırça yardımı ile sürülür. Bu karışımın ciltte gün içinde on beş dakika kadar durması yeterlidir. Bir müddet sonra kırışıklıkların geçmeye başladığı görülür.

Salatalık Ve Yumurta Akı Maskesi

Salatalığın cilde faydasını neredeyse bilmeyen yoktur. Cilt üzerindeki kırışıklıkları çok iyi bir şekilde yok etmeyi başaran salatalık bir de yumurta akı ile karıştırıldığında mucizevi bir etki göstermektedir. Bu maskeyi haftada üç kez yapmakta yarar vardır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir